Putování po královských věnných městech

Svépomocná skupina Polárník vznikla a funguje v královském věnném městě Chrudim. Protože je důležité znát své okolí, rozhodli jsme se putovat po věnných městech Elišky (Alžběty) Rejčky, mezi které právě Chrudim spolu s Hradcem Králové, Jaroměří, Poličkou a Vysokým Mýtem patří.
 
Eliška Rejčka byla dvojnásobná česká královna i vdova. Nejprve byla druhou manželka Václava II. a po jeho smrti se stala druhou manželkou Rudolfa I. Habsburského. Více na www.vennamesta.cz/
 
Z věnných měst Elišky Rejčky v Pardubickém kraji jsme zatím poznávali jen to naše rodné. Od roku 2010 s výjimkou roku 2015 pravidelně využíváme dnů otevřených dveří památek, který se konává v první polovině září. Zároveň se účastníme mnoha kulturních a společenských akcí, které se ve městě konají. 
 
V letošním roce bychom rádi navštívili Vysoké Mýto a to v září.
V roce 2010 jsme na konci srpna poprvé společně navštívili Hradec Králové, kde jsme mimo procházky po městě absolvovali i návštěvu Obřího akvária. Hradec jsme pak znovu navštívili v roce 2015, když jsme byli 15. srpna na vzdělávacím programu v tamějším planetáriu. 
 
V letošním roce se chystáme do Hradce Králové opět vrátit a tentokrát navštívit Malou vodní elektrárnu Hučák, pravděpodobně opět v některém z letních měsíců.